Lublin: kobiety z całej Polski doskonaliły technikę jazdy na motocyklach

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie po raz kolejny zorganizował bezpłatne warsztaty zwiększające umiejętności jazdy na motocyklach – tym razem dla pań. Kobiety z całej Polski trenowały m.in. przeciwsiad, przeciwwagę, wolne zawracanie, czy hamowanie awaryjne podczas bezpłatnych warsztatów. Wszystko po to by jeździć bezpieczniej.

– Chodzi o to, by zwiększać świadomość wśród motocyklistów. Nie sztuką jest się rozpędzić i jechać prosto, ale wykonywać manewry przy małych prędkościach – tłumaczy trener Artur Lis. – Jeżeli nie umiemy jeździć dobrze technicznie, to możemy sobie zrobić szybko krzywdę. Technika wiąże się z tym, że jesteśmy bezpieczniejsi i możemy bezpieczniej dojechać z punktu A do punktu B. Od tego zależy nasze zdrowie, a czasami nawet życie.

– Instruktorzy wszystko tłumaczą i pokazują, a najtrudniej jest wprowadzić w życie wiedzę teoretyczną i pokonać swoje obawy i lęki – mówi jedna z uczestniczek:

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Moto-Sekcja. Odbywają się one 5 razy w roku. Bezpłatne szkolenia motocyklowe są możliwe m.in. dzięki wsparciu marszałka województwa lubelskiego. To jedyne tego typu bezpłatne warsztaty w Polsce.

RyK/ opr. DySzcz

Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.