EJ Opina zdobywa brązowy medal Diamentowej Ligi w Polsce

EJ Obiena po swoim historycznym brązowym medalu na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Śląskiej w Polsce.

MANILA, Filipiny – Filipińska gwiazda krypty, EJ Obiena, kontynuował swoją zwycięską passę, zdobywając brąz w Silesia Diamond League w sobotę, 6 sierpnia.

Opiena pokonał 5,73 m w swojej drugiej próbie stania na podium, zdobywając historyczny brązowy medal na lipcowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce.

Broniący tytułu mistrz olimpijski i rekordzista świata Armand Duplantis ze Szwecji zdobył złoto po ustanowieniu nowego rekordu 6,10 m.

Rekord świata Duplantis wynoszący 6,21 mln przyćmił 5,91 m ustanowiony przez byłego mistrza olimpijskiego Renauda Lavilleniego z Francji w 2017 roku. Pobił rekord.

Norweg Sondre Guttormsen skoczył 5,73 m jak Opiena, ale zdobył srebro po próbie przebicia się.

Zarówno Opiena, jak i Kutormsen nie pokonali 5,83 m, torując drogę Duplantisowi do zdobycia pierwszej nagrody w innym dominującym pokazie szwedzkiego asa.

Polak Piotr Lysek był czwarty z 5,63 m, a Amerykanin Chris Nilsen był piąty z 5,53 m – zaskakujący wynik po tym, jak Amerykanin zdobył srebro za Duplantisem.

Lavillenie, były mistrz olimpijski Thiago Braze z Brazylii i Francuz Thibaut Collett również rywalizowali w konkurencji ośmiu zawodników. – Rappler.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.