Ambasador Ukrainy w Watykanie: papież odwiedzi Kijów przed podróżą do Kazachstanu we wrześniu

„Papież Franciszek odwiedzi Ukrainę przed swą wrześniową podróżą do Kazachstanu”, ogłosił w sobotę na Twitterze ukraiński ambasador przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz po audiencji w Watykanie. Jego spotkanie z papieżem poświęcone było planom papieskiej podróży do Kijowa.

Ambasador Jurasz napisał po audiencji u Franciszka, że usłyszał od niego: „Jestem bardzo blisko Ukrainy i chcę wyrazić tę bliskość przez moją wizytę”.

Dyplomata dodał: „Przez wiele lat, a zwłaszcza od początku wojny Ukraina czekała na papieża i będę szczęśliwy witając go przed jego podróżą do Kazachstanu”. Jurasz nie podał żadnych innych szczegółów.

Wizytę Franciszka w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie Watykan zapowiedział na 13-15 września, a okazją do niej jest zorganizowany tam zjazd przywódców religijnych ze świata. Papież spotka się tam prawdopodobnie z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

 

Artykuł Ambasador Ukrainy w Watykanie: papież odwiedzi Kijów przed podróżą do Kazachstanu we wrześniu pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.