Waldemar Kraska: 420 tys. osób zaszczepiło się czwartą dawką

Ponad 840 tys. osób uprawnionych do szczepień przeciwko covid zapisało się już na drugą dawkę przypominającą. Szczepień tą czwartą dawką wykonano 420 tys. – poinformował w czwartek (04.08) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Myślę, że będzie kolejna fala zakażeń covid – dodał.

Waldemar Kraska poinformował, że ponad 840 tys. osób uprawnionych do szczepień zapisało się już na drugą dawkę przypominającą, a łącznie szczepień tą dawką wykonano 420 tys. – To są dość obiecujące liczby – stwierdził.

– Osób uprawnionych do tej drugiej dawki są ponad 4 mln, więc mamy zgłoszonych prawie jedną czwartą tych osób – podał wiceminister.

CZYTAJ: Prof. Polz-Dacewicz: Należy szczepić się dostępnymi szczepionkami przeciwko COVID-19

– Na pewno część osób waha się, czy przyjmować tę dawkę w tej chwili, czy poczekać na nowe szczepionki, zapowiadane przez firmy farmaceutyczne. Pojawią się one najprawdopodobniej na początku września – mówił.

– Zachęcam do szczepień teraz w okresie letnim, bo myślę, że będzie kolejna fala zakażeń covid. Eksperci mówią, że nastąpi ona na przełomie września i października. To jest cykliczne – poinformował.

Kraska pytany był również, czy trwają prace nad reformą szpitalnictwa. Potwierdził, że prace nad zmianami w tej ustawie trwają oraz wskazał, że ustawa ta będzie „gruntownie przebudowana”.

PAP / RL / opr. AKos

Fot. archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.