Stalowa Wola. Mieszkańcy chcą więcej ławek na błoniach

Stalowa Wola. Mieszkańcy chcą więcej ławek na błoniach

Błonia Nadsańskie są miejscem uczęszczanym przez dzieci, młodzież i dorosłych. Odwiedzający je szukają odpoczynku na łonie natury oraz szlaków do aktywnego spędzania wolnego czasu. W miejscu tym są jednak pewne braki, które sygnalizują użytkownicy, a zwłaszcza seniorzy – zwracający uwagę na zbyt małą liczbę ławek zamontowanych na tym terenie.

– W związku z interwencją seniorów, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych (Nordic Walking) na naszych Błoniach Nadsańskich, zwracam się z uprzejmą prośbą o zamontowanie dodatkowych ławek służących seniorom do odpoczynku w trakcie trwania zajęć. Te, które są, są zajęte i oblegane przez mniej lub bardziej liczne grupy piwoszy – pisał w swojej interpelacji wiceprzewodniczący stalowowolskiej Rady Miejskiej Jerzy Augustyn.

Dodał iż wartym rozważenia pomysłem jest również oznaczenie i przeznaczenie dla grupy seniorów wydzielonego miejsca wypoczynku w trakcie zajęć w porozumieniu i uzgodnieniu z Centrum Aktywności Seniora.

Okazuje się, że ewentualne zamontowanie dodatkowych ławek musi zostać skonsultowane z odpowiednią jednostką, ze względu na trwałość projektu dofinansowanego ze środków zewnętrznych.

– Proszę o doprecyzowanie ilości i miejsca lokalizacji celem przygotowania stosownego wystąpienia. Jednocześnie nadmieniam, że założeniem projektu było stworzenie ogólnodostępnych terenów zielonych. Wprowadzenie wydzielenia miejsc dla poszczególnych grup narusza powyższą zasadę – czytamy w odpowiedzi przygotowanej przez magistrat.

Czytaj również: https://sztafeta.pl/2022/08/05/bartlomiej-zajac-prezes-hsw-rezygnacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.