Przerwa w „pandemii” we Włoszech: szczyt wyjazdów na wakacje i ruchu na autostradach

Pierwszy weekend sierpnia, czyli szczyt wakacyjnych wyjazdów został ogłoszony we Włoszech przez policję okresem najbardziej intensywnego ruchu na autostradach i innych drogach. Największy ma być on w sobotę rano. Na drogowej mapie kraju dzień ten został oznaczony czarnym kolorem ostrzegawczym.

Największe nasilenie ruchu samochodów spodziewane jest w kierunku miejscowości nadmorskich w Kampanii, Apulii, Kalabrii i Basilicacie na południu, a także w stronę Francji, Słowenii i Chorwacji oraz przy wyjeździe ze wszystkich wielkich miast.

Bardzo trudna sytuacja na drogach prognozowana jest też w rejonie nadmorskich kurortów w stołecznym regionie Lacjum i w Emilii-Romanii.

Od godz. 16 do 22 w piątek i od rana do godz. 22 w sobotę i niedzielę we Włoszech obowiązywać będzie zakaz ruchu ciężarówek.

Masowe wyjazdy na wakacje w sierpniu to włoska specjalność od lat. Nasilają się one przed 15 sierpnia, gdy obchodzone jest święto Ferragosto, pochodzące z czasów starożytnych.

Źródło: Sylwia Wysocka, Rzym

Artykuł Przerwa w „pandemii” we Włoszech: szczyt wyjazdów na wakacje i ruchu na autostradach pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.