Polska 2050 przeciwna planom budowy spalarni w Lublinie

Polska 2050 sprzeciwia się planom budowy elektrociepłowni spalającej odpady w Lublinie. Aktualnie planowane jest powstanie dwóch takich zakładów. Elektrociepłowania Zadębie, której inwestorem jest Centrum Nowoczesnych Technologii S.A z Sosnowca powiązana z przedsiębiorcą Zbigniewem Jakubasem, jest na etapie procedury wydania decyzji środowiskowej. Wniosek o decyzję środowiskową dla zakładu spalającego odpady złożyła także lubelska spółka Kom-Eko.

CZYTAJ: Czy w Lublinie powstanie nowa elektrociepłownia? Inwestor czeka na decyzję środowiskową

– Kolejna spalarnia śmieci w naszym regionie nie jest potrzebna – mówi senator Jacek Bury. – W tej chwili nie mamy problemu z ilością śmieci na Lubelszczyźnie, których nie możemy zagospodarować. My mamy ewentualnie problem z recyklingiem i ze zdrowym podejściem obywateli i władz od kwestii zagospodarowania śmieci. Naprawdę będziemy mieli nadmiar spalarni, które nie będą funkcjonalne. Będziemy mieli problem z opłatami, które UE najprawdopodobniej będzie wprowadzać jeżeli chodzi o emisję CO2 także przez spalarnie.

Podczas konferencji prasowej Polska 2050 zaprezentowała też dwie radne, które w wyborach uzupełniających dostały się do Rad Gmin. To Edyta Maksymowicz, która została radną gminy Spiczyn oraz Jolanta Gil, która została radną gminy Szastarka.

MaK / opr. AKos

Fot. Polska 2050 Lubelskie FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.