Orlen chce zakończyć rebranding przejętych stacji na przełomie 2022 i 2023 roku

PKN Orlen planuje zakończyć proces rebrandingu stacji Lotosu na przełomie 2022 i 2023 roku. Transformację przejdą placówki na Węgrzech, Słowacji i w Polsce.

Orlen chce zakończyć rebranding 250 stacji na Węgrzech i Słowacji na przełomie 2022 i 2023 roku. – Jednocześnie temu procesowi zostanie poddanych około stu stacji w Polsce. Powinno to się stać w podobnym czasie – powiedział członek zarządu PKN Orlen ds. komunikacji Adam Burak.

Komisja Europejska ustaliła środki zaradcze, w ramach których Orlen przejmie 185 stacji węgierskiego MOL na. Węgrzy przejmą natomiast 417 placówek Lotosu w Polsce.

To właśnie w czerwcu 2022 roku Komisja wyraziła zgodę na realizację środków zaradczych otwierając drogę do przejęcia Lotosu. – Można było to zrobić przed wejściem do Unii Europejskiej, wtedy nie mielibyśmy środków zaradczych – mówił wówczas prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W lipcu KE ostatecznie zatwierdziła wymianę aktywów między Orlenem, Lotosem a MOL.

Jędrzej Stachura

PKN Orlen spodziewa się zgody akcjonariuszy na fuzję z PGNiG

Artykuł Orlen chce zakończyć rebranding przejętych stacji na przełomie 2022 i 2023 roku pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.