„Musisz być katoliczką i zrobić test na COVID” – Britney Spears o swoich perypetiach przedślubnych

Popularna niegdyś popowa piosenkarka od jakiegoś czasu wysyła sprzeczne sygnały dotyczące swojej wiary i rzekomego nawrócenia. W tych samych mediach społecznościowych, w których „szokowała” swoich fanów faktem bycia „praktykującą katoliczką”, publikuje jednocześnie roznegliżowane zdjęcia. Najnowszą odsłoną jej opowieści o wierze są perypetie przedślubne w jednym z kalifornijskich kościołów, który – ku oburzeniu Britney Spears – zamknął swe podwoje w czasie „pandemii” koronawirusa.

Britney Spears wyraziła na Instagramie swoje niezadowolenie z niemożności wzięcia ślubu w kościele św. Moniki w Santa Monika niedaleko Los Angeles.

„Tutaj pierwotnie chciałam wziąć ślub podczas COVID !!!! Chciałam chodzić w każdą niedzielę” – napisała, komentując piękno kościoła. „Powiedzieli, że został tymczasowo zamknięty z powodu COVID !!!! Potem 2 lata później, kiedy chciałam się tam pobrać, powiedzieli, że muszę być katoliczką i zrobić TEST!!! Czyż kościół nie powinien być otwarty dla wszystkich???” – pyta Britney.

Na skargę piosenkarki odpowiedział ks. Matthew Schneider, który wykłada teologię w Belmont Abbey College w stanie Karolina Północna. Duchowny zwrócił uwagę, że kościół jest otwarty dla każdego, kto wejść w związek małżeński. Trzeba jednak spełnić 4 warunki…

1. Mężczyzna i/lub kobieta są katolikami.2. Ani nie mają przeszkód (małżeństwo z inną osobą itp.).3. Obydwoje mają na celu to, co stanowi Kościół (nierozerwalność, wyłączność, otwarcie na dzieci itp.). 4. Planują wychować dzieci po katolicku. – czytamy.

„Z informacji publicznych nie wynika jasno, jaki jest status kanoniczny Britney Spears. Została ochrzczona jako baptystka; potem w 2021 stwierdziła, że ​​jest katoliczką, ale teraz mówi, że nie może wyjść za mąż w kościele katolickim, ponieważ nie jest katoliczką” – dodał ks. Schneider.

Od jakiegoś czasu Britney Spears dzieli się na Instagramie informacjami na temat swojego deklarowanego wyznania, a także publikuje modlitwy, w tym Zdrowaś Mario. Przez ostatnie lata celebrytka przebywała pod prawną opieką swojego ojca po tym, jak została ubezwłasnowolniona po załamaniu nerwowym. Jak zeznała w sądzie, ojciec uniemożliwiał jej wzięcie ślubu i posiadanie potomstwa.

Źródło: catholicnewsagency.com

FO

Artykuł „Musisz być katoliczką i zrobić test na COVID” – Britney Spears o swoich perypetiach przedślubnych pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.