Jagiellonia Białystok zmierzy się z Radomiakiem Radom!

Ekipa prowadzona przez Macieja Stolarczyka rozpoczęła obecny sezon ligowy od wywalczenia 3 punktów w rywalizacji z Piastem w Gliwicach. Jagiellonia Białystok nie potrafiła jednak wygrać żadnego z 2 kolejnych spotkań przeciwko Widzewowi Łódź, a także Pogoni Szczecin. Czy Białostoczanie przełamią się w najbliższej kolejce z Radomiakiem Radom?

Jagiellonia Białystok

Nie ma wątpliwości, że pierwsze spotkanie tej drużyny w obecnej kampanii rozbudziło apetyty wśród kibiców. Jagiellonia zmierzyła się z wymagającym przeciwnikiem, ponieważ ekipa Piasta Gliwice była typowana do walki o europejskie puchary przed rozpoczęciem tego sezonu. Podopieczni Macieja Stolarczyka pewnie zwyciężyli w tej rywalizacji i nie pozostawili rywalom większych złudzeń, pomimo tego, że zakłady bukmacherskie nie spodziewały się tak łatwej przeprawy. Nastroje w Białymstoku po zakończeniu tej rywalizacji były pozytywne, a kibice nie mogli się już doczekać 2 spotkania domowego z beniaminkiem z Łodzi.

Widzew przyjechał do Białegostoku z nadzieją na wywalczenie pierwszych punktów w obecnym sezonie, jednak zakłady bukmacherskie wyraźnie faworyzowały ekipą gospodarzy. Jagiellonia nie potrafiła tego jednak potwierdzić na boisku. Drużyna z Białegostoku stworzyła sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale nie potrafiła ich zamienić na gola. Ostatecznie to ekipa gości w końcówce wyszła na prowadzenie, które jeszcze udało jej się podwyższyć i tym samym wynik tej rywalizacji, to 0:2. Widzew był autorem jednej z największych niespodzianek w tej kolejce, jeśli spojrzymy na proponowane kursy od zakładów sportowych.

Na 3 serię gier piłkarze z Białegostoku udali się w daleką delegacją do Szczecina. Jagiellonia nie była faworytem tego spotkania. Zakłady bukmacherskie dawały większe szanse ekipie gospodarzy, która jednak podchodziła do tej rywalizacji tuż po czwartkowym starciu w ramach eliminacji Ligi Konferencji. Trzeba przyznać, że w tym spotkaniu Jagiellonia ponownie stworzyła sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Po raz kolejny piętą achillesową tego zespołu było jednak wykończenie. Drużyna z Białegostoku zdecydowanie musi popracować nad tym aspektem, jeśli chce walczyć o awans do europejskich pucharów lub miejsce w górnej połówce tabeli.

Jagiellonia Białystok – statystyki:

5 poprzednich rywalizacji pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem btts.W poprzednim sezonie oba mecze bezpośrednie między tymi ekipami skończyły się remisem.Jagiellonia Białystok nie zanotowała wyniku btts od początku tego sezonu.W ostatniej kolejce piłkarze prowadzeni przez Macieja Stolarczyka przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin.Jagiellonia nie zdobyła nawet jednego gola w 2 ostatnich spotkaniach.
Radomiak Radom

Radomiak to rewelacja poprzedniego sezonu na boiskach Ekstraklasy. Drużyna z Radomia spisywała się znakomicie, zwłaszcza w rundzie jesiennej, kiedy to uzbierała tyle punktów, że prawdę mówiąc, zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tak kolorowo nie było jednak już po zimowej przerwie. Efektem gorszej dyspozycji tego zespołu w rundzie wiosennej było zwolnienie trenera Banasika. Obecnie drużyna z Radomia prowadzi Mariusz Lewandowski, jednak trzeba przyznać, że początek tego sezonu nie jest najlepszy. Radomiak wywalczył zaledwie 2 punkty w 3 rozegranych rywalizacjach i plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Patrząc na proponowane kursy przez zakłady sportowe, widać, że nie spodziewają się one zwycięstwa tego zespołu w Białymstoku.

W poprzedniej kolejce piłkarze z Radomia przegrali przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Pomimo tego, że kursy przed tą rywalizacją były wyrównane i ciężko było wskazać faworyta, to jednak zawodnicy ze Śląska, lepiej wypadli w tym starciu. Pod kątem gry defensywnej był to zdecydowanie najgorszy występ drużyny Radomiaka. Trener Mariusz Lewandowski z pewnością zdaje sobie sprawę, że musi popracować nad tym aspektem, ponieważ o ile w grze ofensywnej ta drużyna stwarza sobie wiele sytuacji bramkowych, o tyle w obronie jest sporo do poprawy.

Radomiak Radom – statystyki:

Radomiak Radom nie wygrał żadnego meczu ligowego od startu kampanii 2022/2023.Radomiak wywalczył 2 z 9 możliwych punktów.Piłkarze z Radomia w poprzedniej kolejce wysoko przegrali na swoim boisku z Górnikiem Zabrze.Radomiak od początku sezonu nie zachował czystego konta.W poprzednim sezonie oba mecze tych drużyn zakończyły się wynikiem btts.
Zakłady bukmacherskie

Jagiellonia Białystok po 3 rozegranych meczach ma na koncie wywalczone zaledwie 3 punkty. Dodatkowo żadna rywalizacja z udziałem tego zespołu nie zakończyła się wynikiem btts. Ekipa z Białegostoku w 2 poprzednich rywalizacjach nie zdobyła nawet jednego gola, mimo że stworzyła sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Wydaje mi się, że w nadchodzącym spotkaniu ta seria powinna dobiec końca. Jeśli Jagiellonia ponownie będzie miała tyle okazji do zdobycia bramki, to przynajmniej jedna z nich powinna zamienić się na gola. Tym bardziej, że ekipa z Radomia nie jest najmocniejszym zespołem pod kątem gry defensywnej. Radomiak od początku tego sezonu w każdym rozegranym meczu stracił przynajmniej jednego gola.

W poprzedniej kampanii te drużyny spotkały się dwukrotnie. W obu przypadkach wynik tej rywalizacji był remisowy, a oba zespoły strzelały bramki. Może być to cenna wskazówka przed obstawianiem zakładów bukmacherskich na nadchodzące spotkanie. Biorąc pod uwagę liczbę sytuacji stworzonych przez oba te zespoły w ostatnich meczach ligowych mam wrażenie, że będzie to dobry wybór.

Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na rozgrywki Ekstraklasy możesz znaleźć na stronie Betcris. Jest to jeden z najmłodszych bukmacherów na polskim rynku, ale jednocześnie od razu zyskał pozytywne opinie wśród graczy. Betcris ma jedną z najciekawszych ofert, jeśli chodzi o liczbę dostępnych zakładów, a także wysokość kursów na rozgrywki Ekstraklasy. Już dzisiaj dostępne są specjalne kursy na najbliższą kolejkę ligową. Sprawdź, co przygotowali analitycy zakładów bukmacherskich.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Artykuł Jagiellonia Białystok zmierzy się z Radomiakiem Radom! pochodzi z serwisu Miejski Portal Informacyjny Bstok.pl Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.