Szymon Ładniak powalczy o punkty w Niemczech

Po dwóch weekendach wyścigowych w Austrii seria ADAC TCR Germany wraca do Niemiec. 19-letni lubelski kierowca Szymon Ładniak w mistrzostwach samochodów turystycznych zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i jest liderem w zmaganiach juniorów. Tym razem o kolejne punkty powalczy na słynnym Nurburgringu.

Jak podkreśla zawodnik Liqui Moly Team Engstler, to jeden z jego ulubionych torów. W poprzednim sezonie właśnie na tym obiekcie po raz pierwszy w karierze stanął na podium. Dla Ładniaka start na dobrze znanym torze będzie okazją do rozpoczęcia pogoni za liderem serii – kolegą z zespołu, Martinem Andersenem. Z kolei w rywalizacji juniorów będzie chciał powiększyć przewagę nad Rene Kircherem, która obecnie wynosi 23 punkty. Rywalizację podczas zbliżającego się weekendu otworzą dwie piątkowe sesje treningowe.

Ściganie o wysoką stawkę rozpocznie się w sobotę (06.08) od kwalifikacji o 10:15 i zawodów o 16:50. W niedzielę (07.08) kierowcy staną do walki o pole position o 8:05, a o 11:35 pojadą o kolejne punkty.

AR

Fot. nadesłane / archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.