Gmina Lubartów: 38-latek oskarżony o usiłowanie zabójstwa matki

Dożywotnie więzienie grozi 38-letniemu Arturowi G. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa swojej matki 27 stycznia br. w ich rodzinnym domu w gminie Lubartów. Akt oskarżenia wpłynął do sądu.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Arturowi G., któremu Prokuratura Rejonowa w Lubartowie zarzuca znęcanie się, grożenie śmiercią, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i usiłowanie zabójstwa swojej matki.

Jak ustaliła prokuratura, mieszkający z matką, żoną i trójką dzieci w domu jednorodzinnym gminie Lubartów Artur G. 27 stycznia br. pił alkohol, a następnie wdał się w awanturę z matką. 38-latek odszedł po tym, jak kobieta zadzwoniła do kuratora, którego nadzorem objęty jest mężczyzna.

CZYTAJ: Zaginęła 11-latka z Ukrainy. Policja apeluje o pomoc i informacje

Śledczy ustalili, że później tego samego dnia syn wrócił do matki i wyzywał ją. – Już koniec z tobą – powiedział, jak czytamy w akcie oskarżenia.

Następnie, wskazała prokuratura, jedną ręką chwycił matkę za ubranie, drugą wziął nóż kuchenny i kilkukrotnie pchnął nim kobietę, a potem posadził matkę na krześle, zatkał jej usta dłonią i trząsł nią.

Według śledczych, na skutek utraty krwi pokrzywdzona straciła przytomność, a oskarżony wyszedł z domu. Kobietę znaleźli mieszkający obok członkowie rodziny, którzy udzielili jej pomocy i wezwali pogotowie.

Zastępca prokuratora rejonowego w Lubartowie Krzysztof Sokół napisał w akcie oskarżenia, że jeden z ciosów nożem uszkodził tętnicę brzuszną pokrzywdzonej, spowodował u niej wstrząs i realnie zagrażał jej życiu.

CZYTAJ: Nie miał hamulców, by jechać niesprawną ciężarówką

Policja zatrzymała Artura G. w nocy z 27 na 28 stycznia. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Miał blisko 3,9 promila alkoholu we krwi.

Prokuratura ustaliła, że 38-latek od kwietnia 2020 do stycznia 2022 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, niepokoił, zakłócał odpoczynek nocny, popychał i niszczył mienie domowe.

Artur G. jest także oskarżony o to, że od września 2019 do stycznia 2022 r. znęcał się fizycznie nad żoną, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał z nią awantury, bił, popychał, niepokoił i kontrolował.

Podczas przesłuchania Artur G. przyznał się częściowo do wszczynania awantur oraz wyzywania żony i matki pod wpływem alkoholu. Nie pamiętał niszczenia mienia lub zakłócania odpoczynku. Do pozostałych czynów, w tym bicia i usiłowania zabójstwa, nie przyznał się.

Artur G. był wcześniej karany za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Obecnie przebywa w areszcie tymczasowym.

Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie.

PAP / RL / opr. AKos

Fot. policja.gov.pl/archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.