Zobacz, jak rakieta Atlas V wystrzeliwuje satelitę ostrzegającego Sił Kosmicznych w czwartek

United Launch Alliance (ULA) wystrzeli satelitę ostrzegającego przed rakietami USF (USSF) w czwartek (4 sierpnia) rano i będzie można go oglądać na żywo.

194 stóp (59 m) Atlas V Rakieta ma wystartować ze Stacji Sił Kosmicznych Cape Canaveral na Florydzie w oknie trwającym od 6:29 do 7:09 EDT (1029 do 1109 GMT). Rakieta przeniesie na orbitę satelitę Geosynchronous Orbit 6 (SBIRS Geo-6) systemu Space Infrared System w imieniu siła kosmicznaw celu uzupełnienia nowego systemu wykrywania rakiet i krytycznego systemu wczesnego ostrzegania.

Wystrzelenie SBIRS Geo-6 zaplanowano na 18 czerwca i 31 lipca, ale próby te zostały opóźnione z nieokreślonych przyczyn. Meteorolodzy z 45. Eskadry Meteorologicznej Sił Kosmicznych prognozują 70 procent sprzyjającej pogody w czwartek rano, zgodnie z Oświadczenie ULA بيان (Otwiera się w nowej karcie).

Obejrzyj na żywo tutaj na Space.com, dzięki uprzejmości ULA lub bezpośrednio przez firmę (Otwiera się w nowej karcie).

Związane z: Czy Rosja właśnie wystrzeliła statek kosmiczny do śledzenia amerykańskiego satelity szpiegowskiego?

system SBIR, Zaprojektowany przez Lockheed Martin (Otwiera się w nowej karcie)Został zaprojektowany w celu zastąpienia satelitów wczesnego ostrzegania w ramach programu wsparcia obrony (DSP), z których pierwsze zostały wystrzelone ponad 50 lat temu. Po pomyślnym wystrzeleniu SBIRS Geo-6 w czwartek, konstelacja SBIRS będzie składać się z trzech satelitów na orbicie geosynchronicznej (GEO) i dwóch dodatkowych sklasyfikowanych satelitów na wysokich orbitach eliptycznych (HEO) wokół biegunów. Pierwszy satelita konstelacji został wystrzelony w 2011 roku, a jego najnowszy, SBIRS Geo-5, wystrzelony na orbitę Na pokładzie Atlas V w maju 2021 r., również ze stacji kosmicznej Cape Canaveral.

Zarówno SBIRS Geo-6, jak i inne satelity w systemie zawierają czujnik podczerwieni, który „nieustannie skanuje Ziemię, aby zapewnić całodobową zdolność globalnego ostrzegania przed rakietami strategicznymi” dla społeczności obronnych i wywiadowczych USA. zestawienie faktów (Otwiera się w nowej karcie) Zwolniony przez Siły Powietrzne USA.

Major Matt Bliston, dyrektor programowy w Space Systems Command (SSC), powiedział na odprawie przed startem w poniedziałek (1 sierpnia): Według przerwy w obronie (Otwiera się w nowej karcie).

SBIRS GEO-6 to piąte wystrzelenie ULA w 2022 r. i trzecie wystrzelenie pocisku Atlas 5 w celu zapewnienia bezpieczeństwa narodowego przed przejściem dostawcy wystrzeliwania na nowy. Wulkan Centaur. Ostatnie dwa starty Pentagonu na pokładzie Atlas V zaplanowano na 2023 rok.

Śledź Bretta na Twitterze pod adresem Umieść tweeta (Otwiera się w nowej karcie). Śledź nas na Twitterze Umieść tweeta (Otwiera się w nowej karcie) lub na Facebook (Otwiera się w nowej karcie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.