Niemcy: Najludniejszy land coraz silniej zdominowany przez imigrantów. Liczby w szkołach szokują

Imigranccy uczniowie stanowią większość w dużej części szkół w najludniejszym niemieckim landzie, Nadrenii Północnej-Westfalii. Politycy AfD poprosili władze landu o przedstawienie konkretnych danych na ten temat. Okazało się, że w ponad 35 proc. szkół podstawowych uczniowie o korzeniach imigranckich stanowią większość. To dokładnie 994 spośród 2787 wszystkich takich placówek.

W łącznie 54 placówkach dzieci imigrantów stanowią od 90 do 100 procent uczniów. W 227 szkołach jest ich od 75 do 80 procent. W 713 szkołach stanowią większość między 50 a 75 procent.

Według polityków AfD taka sytuacja jest niedopuszczalna. Nadmierna ilość imigrantów w szkołach prowadzi ich zdaniem z jednej strony do poważnych trudności edukacyjnych, a z drugiej generuje konflikty. Szkoły z dużą większością dzieci imigranckich stają się też według AfD zaczynami tak zwanego społeczeństwa równoległego imigrantów, którzy ulegają asymilacji w niewielkim tylko stopniu, prowadząc życie w oderwaniu od całości społeczeństwa.

W informacji nie podano, z jakich narodowości są dzieci. Część z nich to niewątpliwie obywatele państw unijnych, ale miasta Nadrenii Północnej-Westfalii są jednym z ulubionych celów migrantów z krajów islamskich. 

Nadrenia Północna-Westfalia jest najludniejszym i jednym z najbogatszych niemieckich landów. Jej stolicą jest Düsseldorf, a poza tym na terenie landu znajdują się takie miasta jak Kolonia, Dortmund, Essen, Duisburg, Bochum, Bonn, Wuppertal, Bielefeld czy Münster. Łącznie land zamieszkuje około 18 mln osób.

Źródła: jungefreiheit.de, PCh24.pl

Pach

Artykuł Niemcy: Najludniejszy land coraz silniej zdominowany przez imigrantów. Liczby w szkołach szokują pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.