Najlepsze składane telefony 2022 roku: który z nich wybierzesz?

Trudno w to uwierzyć, ale minęło już sześć lat od premiery pierwszego składanego telefonu. W tym czasie wiele osób było sceptycznie nastawionych do ich praktyczności. Jednak z biegiem lat, składane telefony stają się coraz bardziej popularne. W rzeczywistości, do 2022 roku mają one stanowić duży procent rynku smartfonów.

Zatem, który składany telefon jest najlepszy? Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć. To naprawdę zależy od twoich potrzeb i preferencji. Zebraliśmy jednak listę najlepszych składanych telefonów z 2022 roku, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Najlepsze składane telefony z 2022 r.
Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 to jeden z najpopularniejszych składanych telefonów na rynku. Jest to wysokiej jakości telefon z dużym wyświetlaczem, który składa się na pół, co ułatwia przenoszenie. Ponadto jest wyposażony we wszystkie dzwonki i gwizdki, których można oczekiwać od wysokiej klasy smartfona, w tym procesor Qualcomm Snapdragon 888, 256 GB pamięci masowej i aparat z trzema tylnymi aparatami 12MP, 10MP ekranem pokrywy, 4MP pod głównym wyświetlaczem.

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung Galaxy Z Flip 5G to fantastyczna alternatywa dla osób poszukujących mniejszego, składanego telefonu. Mierzy on zaledwie 4,2 cala długości, dzięki czemu łatwo go schować w kieszeni. Stopień IPX8 wskazuje, że możesz swobodnie rozłożyć urządzenie nawet podczas deszczu. Co więcej, tryb Flex eliminuje pracę nóg związaną z rejestrowaniem zachwycających zdjęć i filmów.

Huawei Mate Xs 2

Huawei mate xs 2 to kolejny doskonały wybór dla osób szukających wysokiej jakości składanego telefonu. Posiada wyświetlacz o przekątnej 7,8 cala, który składa się na zewnątrz, dzięki czemu po złożeniu jest bardziej kompaktowy niż inne rodzaje składanych telefonów. Antyrefleksyjna warstwa nanoptyczna na wyświetlaczu zapewnia wyraźny obraz, nawet w jasnym świetle słonecznym. Zawiera również kilka solidnych funkcji, w tym 8 GB RAM + 512 GB ROM i procesor Snapdragon 888 4G.

Huawei Mate Xs 2 posiada 3 tylne kamery, w tym 50 MP True-Chroma, 13 MP Ultra-Wide Angle oraz 8 MP Telephoto Camera z partnerstwem Leica. Każdy najmniejszy szczegół może zostać uchwycony przez aparaty!

Motorola Razr 2022

Motorola Razr 2022 będzie sportować 6.7-calowy składany ekran P-OLED z całkowicie nowym mechanizmem zawiasów i 120Hz częstotliwością odświeżania. Zewnętrzny wyświetlacz ma wzrosnąć do 3 cali, podczas gdy dział aparatów będzie kierowany przez 50MP główną kamerę i 13MP moduł ultrawide. Chipset Qualcomm’s Snapdragon 8+ Gen 1 jest już potwierdzony, aby zasilić nowe urządzenie z maksymalnie 12GB RAM i 512GB pamięci masowej.

Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi Mi Mix Fold to pierwszy składany smartfon od Xiaomi. Posiada główny aparat 108MP, 6,25 cala złożony i 8,01 cala rozłożony, z obiektywem Liquid + ultra szerokokątnym obiektywem i głośnikiem Harman Kardon Quad. Zawiera również kilka konfiguracji głównego nurtu, w tym procesor Snapdragon 888 i nowy system chłodzenia Liquid. Z 5020mAh i 67W Super Charge, jest wystarczająco dużo pojemności baterii, aby przejść wokół.

Microsoft Surface Duo 2

Microsoft Surface Duo 2 to kieszonkowe urządzenie typu dwa w jednym, które łączy w sobie poręczność laptopa z produktywnością tabletu. Podwójne ekrany w Duo 2 naśladują dwa duże telefony połączone razem i działające na tym samym oprogramowaniu, co sprawia, że wydaje się bardziej jak dwa duże telefony niż jedno urządzenie. Możesz z łatwością uruchomić dwie aplikacje obok siebie, tak jakbyś trzymał dwa telefony, lub rozłożyć pojedynczą aplikację na obu wyświetlaczach, aby stworzyć iluzję małego tabletu. Obie połówki są wystarczająco cienkie, aby zmieścić się w kieszeni bez składania się w siebie, co pozwala na równie dobre wykorzystanie do robienia notatek, czytania eBooków lub pisania e-maili.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele wspaniałych wyborów, jeśli chodzi o składane telefony. Więc, który z nich wybierzesz? Tylko Ty możesz odpowiedzieć na to pytanie. Ale mamy nadzieję, że ta lista pomogła Ci zawęzić opcje, abyś mógł podjąć świadomą decyzję. Dzięki za przeczytanie!

Artykuł Najlepsze składane telefony 2022 roku: który z nich wybierzesz? pochodzi z serwisu Miejski Portal Informacyjny Bstok.pl Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.