Jolanta Ubowska nową dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu

Swoją funkcję objęła już w lutym, jednak dzisiaj poznaliśmy wizję dalszego zarządzania placówką we współpracy z zarządem województwa, o czym opowiedział też jego członek, Krzysztof Maj.

Uwieńczenie dotychczasowej kariery

-Z punktu widzenia zarządu województwa, niezwykle ważna jest otwartość na współpracę z nie tylko z jednostkami samorządu, ale także organizacjami pozarządowymi. Jolanta Ubowska zwyciężyła trzech kontrkandydatów, o czym, nie kryjąc zadowolenia, mówił członek zarządu województwa.- Krzysztof Maj.

Jolanta Ubowska jest wieloletnim pracownikiem biblioteki, ponad dwadzieścia lat pełniła przy tym funkcję wicedyrektora, wypracowując sobie dobrą opinię innych pracowników.

Czytelnik ma czuć się w bibliotece jak w domu

Zapytaliśmy nową dyrektor o to, do jakiej postaci biblioteki zamierza dążyć.

Krzysztof Maj dodaje, iż zarząd województwa ma w obszarze kultury pewne zadania do wykonania.

Na terenie Dolnego Śląska działają 572 biblioteki. Nadzór merytoryczny sprawuje nad nimi Dolnośląska Biblioteka Publiczna, która inspiruje wydarzenia i cykle kulturalne w ramach całej sieci.

Nakreślona wizja działania biblioteki już od pewnego czasu przekłada się na konkretne działania i konsultacje z kolejnymi organizacjami.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Messenger

Artykuł Jolanta Ubowska nową dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu pochodzi z serwisu Radio Rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.