Roberto Soldić odszedł z KSW. Gwiazda wybrała nową organizację

Roberto Soldić odchodzi z największej polskiej organizacji MMA. Chorwat w oktagonie KSW stoczył aż dziewięć pojedynków. Teraz wojownik z Bałkan potwierdził, że związał się z singapurską federacją ONE Championship. 

Roberto Soldić pierwszy raz w KSW zawalczył w 2017 roku

Ostatni raz kibice KSW mogli zobaczyć Roberto Soldicia 18 grudnia zeszłego roku. Podczas gali, która miała miejsce w Gliwicach, 27-letni zawodnik znokautował  legendarnego Mameda Chalidowa. Chorwat został wtedy podwójnym mistrzem KSW. Do tytułu w wadze półśredniej dołączył bowiem pas kategorii średniej.

Przez całą swoją karierę w Polsce Soldić uznawany był za jednego z najważniejszych zawodników całej organizacji KSW. Już w swoim debiucie, który miał miejsce jeszcze w 2017 roku, dostał szansę walki z Borysem Mańkowskim. Łącznie Chorwat w Polsce stoczył dziewięć pojedynków. Osiem z nich wygrał.

Po prawie pięciu latach Soldić zdecydował się jednak na poszukiwanie nowych wyzwań KSW. 27-letni zawodnik podczas rozmowy z dziennikarzem Arielem Helwanim poinformował, że podpisał kontrakt z singapurską federacją ONE Championship.

Le double champion du KSW, Roberto Soldić signe au ONE ! pic.twitter.com/z5fUMxWq4J

— La Sueur (@LaSueur_off) August 1, 2022

– Kiedy skończył się mój kontrakt z KSW, miałem wiele możliwości, włączając UFC. Wybrałem oczywiście One FC, ponieważ są najwięksi na świecie, jeżeli mówimy o sztukach walki. Gwarantują mi możliwość zdobycia każdego pasa. Mistrzostwa K-1, Muai Thai, MMA, a także w boksie. To dla mnie coś nowego – powiedział Chorwat cytowany przez portal „MMARocks.pl”.

One Championship jest singapurską organizacją, która nie ogranicza się jedynie do MMA. W jej ramach odbywają się również turnieje mistrzowskie w innych dziedzinach sztuk walki. Na rynku sztuk walki One Championship zadebiutowało w 2011 roku.

Kamil Oniszczuk podpisał kontrakt na debiut. Niedługo zawalczy w Bellatorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.