Kolejni kurierzy zatrzymani na granicy polsko-litewskiej

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak w miejscowości Budzisko zatrzymał do kontroli dwa pojazdy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy – obywatele Ukrainy  w samochodach  przewozili cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Samochodem marki Volvo podróżowało 6 obywateli Tadżykistanu i obywatel Iranu,  a Toyotą 6 obywateli Iranu. W trakcie kontroli ustalono, że obcokrajowcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski, a wcześniej z Białorusi na Litwę.

Wszyscy zostali zatrzymani, pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Rutce-Tartak. Dwaj obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto Komendant Placówki SG w Rutce-Tartak wszczął postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 184 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 53 na granicy polsko-litewskiej.

Artykuł Kolejni kurierzy zatrzymani na granicy polsko-litewskiej pochodzi z serwisu Miejski Portal Informacyjny Bstok.pl Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.