Atak na kwaterę główną to kolejny cios dla Floty Czarnomorskiej

Atak na jej kwaterę główną w Sewastopolu w Dniu Marynarki Wojennej Rosji to kolejny cios dla rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i jest mało prawdopodobne, by mogła ona prowadzić wydarzenia publiczne równolegle z działaniami wojennymi – przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.

„Płynący pod banderą Sierra Leone statek towarowy Razoni opuścił 1 sierpnia ukraiński czarnomorski port Odessa, kierując się do portu Trypolis w Libanie załadowany 26 tys. tonami ukraińskiego zboża. Jest to pierwszy transport zboża z ukraińskiego portu od czasu rozpoczęcia inwazji, co umożliwiło porozumienie pomiędzy Ukrainą, Turcją, ONZ i Rosją z 22 lipca o korytarzu tranzytowym dla eksportu zboża” – napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

„Odnotowany atak na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu w Dniu Marynarki Wojennej jest najnowszym ciosem dla Floty Czarnomorskiej w pięciomiesięcznej wojnie z Ukrainą, które obejmują utratę jej okrętu flagowego, krążownika Moskwa w kwietniu 2022 roku. Po doniesieniach o odwołanych paradach jest mało prawdopodobne, że Flota Czarnomorska może prowadzić wysokiej rangi wydarzenia publiczne równolegle z działaniami wojennymi” – dodano.

źródło PAP/ fot.Shutterstock

The post Atak na kwaterę główną to kolejny cios dla Floty Czarnomorskiej appeared first on Polski Portal Morski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.