Alpecin-Deceuninck wycofuje się z Tour de Pologne z powodu pięciu pozytywnych wyników COVID-19

We wtorek wieczorem zespół ogłosił, że Alpecin-Deceuninck wycofał się z Tour de Pologne. Z testów COVID-19 przeprowadzonych tego samego dnia co faza 3 zespół potwierdził, że pięciu pracowników wróciło z pozytywnymi wynikami. A wyniki testów dla pasażerów były „wszystkie negatywne”, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem.

„Z przykrością informujemy, że wycofujemy się z Tour de Pologne po 5 przypadkach COVID wśród personelu na miejscu naszego zespołu” – zespół opublikował w mediach społecznościowych zaledwie kilka godzin po zakończeniu fazy III w Przemyślu.

„W trosce o zdrowie naszych kolarzy, załogi i wszystkich innych uczestniczących zespołów, postanowiliśmy – w porozumieniu z UCI i Lokalnym Komitetem Organizacyjnym – opuścić tegoroczny Tour of Bologna”.

Dwadzieścia minut po ogłoszeniu wycofania firma Alpecin-Deceuninck potwierdziła na Twitterze, że wyniki testów były pozytywne tylko dla pracowników, a nie dla zawodników: „DODATKOWO – otrzymaliśmy potwierdzenie, że wszystkie testy przeprowadzone dzisiaj z zawodnikami okazały się negatywne Więc u naszych kolarzy nie ma pozytywnych przypadków”.

Zespół ma obecnie siedmioosobową ekipę rywalizującą w Tour de Pologne, z Stefano Oldani ich najlepszym kolarzem na 18. miejscu po trzech etapach, w dużej czteroosobowej grupie zaledwie 20 sekund przed Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe).

Startowali także David van der Poel, Schord Bucks, Tobias Baer, ​​Sene Lissin, Jakob Marischko i Fabio van den Bosch. Van der Poel i Baer mieli wypadek na pierwszym kilometrze 3. etapu, ale ukończyli gigantyczną 237,9 kilometrową podróż.

W niedawno zakończonym Tour de France w tym roku 41 kolarzy zrezygnowało z wyścigu w ciągu ostatnich trzech tygodni, z czego 17 z powodu COVID-19. Z zespołu Alpecin, Michael Google wycofał się z Grand Tour z powodu kontuzji po wypadku, a Matthew van der Poel wycofał się z powodu braku sprawności.

Wyścig obejmuje 1200 kilometrów w ciągu siedmiu dni i jest wydarzeniem tuningowym dla Vuelta a España. Wśród międzynarodowych drużyn poszukujących najwyższych wyróżnień znajdują się Ineos Grenadiers z Richardem Karabazem, Bahrain Victorious z Belo Bilbao i Bora Hansgrohe z Higuita. Po wygraniu trzeciego etapu w poniedziałek, Higuita ma czterosekundową przewagę nad Bilbao, a Quentin Hermanns (Intermarche-Wante-Jubert Matero) ma kolejne dwie sekundy przewagi nad trzecim. Carabaz jest związany z 9 innymi zawodnikami, w tym kolegą z drużyny Ethanem Hayterem, tracąc tempo zaledwie o 10 sekund.

#TdP22 Z przykrością informujemy o wycofaniu się z Tour_de_Pologne po 5 przypadkach COVID wśród naszego personelu na miejscu… (1/2) pic.twitter.com/lhPtjxsUJX1 sierpnia 2022

Zobacz więcej

W trosce o zdrowie naszych kolarzy, kadry ekipy i wszystkich innych ekip biorących udział, postanowiliśmy – w porozumieniu z UCI i Lokalnym Komitetem Organizacyjnym – opuścić Tour_de_Pologne w tym roku (2/2).1 sierpnia 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.